پمپ گازوئیل

پمپ گازوئیل

پمپ گازوئیل

پمپ گازوئیل یا همان پمپ انتقال سوخت پمپی در پمپ بنزینها برای پمپاژ گازوئیل، بنزین، CN ,CGH2 ,HCNG ,LPG ,LH2 و سوخت اتانول، بیو سوخت ها مورد استفاده قرار می گیرد.
مدل های مختلفی از این وسله برای انتقال سوخت از مخزن به باک ماشین آلات راه سازی و … به کار برده می شود.

پمپ های انتقال سوخت گازوئیل با برق 12 با 24 ولت، برق مناسب برای پمپ گازوئیل هستند.

این پمپ ها می توانند مکش را از ارتفاع 5 متر تا 10 متر با قدرت نسبتا بالایی انجام دهند.

کاربرد پمپ گازوئیل

انواع پمپ گازوئیل کاربردهای متنوعی دارند اما به صورت کلی از این دستگاه برای مکش کردن سوخت از مخزنی به مخزن دیگر استفاده می شود. کاربردهای انواع مختلف این محصول عبارتند از:

  • مکش و انتقال سوخت از مخازن بزرگ ذخیره سوخت و سیالات صنعتی به ماشین آلات مختلف
  • سوخت گیری انواع وسیله نقلیه دیزلی
  • مصارف شخصی تر مانند کشیدن سوخت از مخزن سوخت خودرو و انتقال آن به باک خودروی دیگر
  • تخلیه مقادیر بالای سوخت با استفاده پمپ های گازوئیل کش فشار قوی
  • استفاده در پمپ های بنزین برای انتقال انواع سوخت اعم از گازوئیل، بنزین و غیره
  • آسان کردن و تسریع فرآیند سوخت رسانی به دلیل استفاده از موتورهای برقی

انواع پمپ گازوئیل

به صورت کلی پمپ های گازوئیل کش را بر اساس ولتاژ برق مصرفی دسته بندی می کنند که انواع آن عبارتند از:

گازوئیل 12 ولت

گازوئیل کش های 12 ولت با برق باتری خوردوهای سبک کار می کنند و جزو پمپ های متحرک به شمار می روند. این پمپ ها می توانند برای انتقال بنزین، گازوئیل، روغن، روغن هیدرولیک و غیره استفاده شوند. نوع 12 ولت می توانند کار مکش و انتقال سیالات را با کیفیت عالی و سرعت مناسب، تا عمق 15 سانتی متری انجام دهند.

این پمپ ها می توانند به خوبی پاسخگوی جریان سوخت گیری 45 lpm  مناسب برای خودروهای شهری باشند.

پمپ های 12 ولت دارای گیره های سوسماری برای متصل شده به قطب های مثبت و منفی باتری هستند و از کلید و روشن و خاموش نیز بهره می برند.

گازوئیل 24 ولت

پمپ های گازوئیل کش 24 ولت نیز جزو پمپ های متحرک و سیار هستند اما بیشتر برای ماشین های سنگین کاربرد دارند. این محصولات به برق بیشتری برای کار کردن نیاز دارند که معمولا از توان باتری ماشین های شهری خارج است و فقط باتری های ماشین های سنگین می توانند آن را تأمین کنند.

گازوئیل کش های 24 ولت قدرت بیشتری نسبت به مدل های 12 ولت معمولی دارند و قدرت مکش و انتقال سوخت آنها بیشتر است. از این رو سریعتر و بهتر می توانند کار سوخت گیری مخزن های بزرگ ماشین های سنگین را انجام دهند.

شاخص جریان سوخت گیری برای ماشین های سنگین حدود 60 lpm  است که از عهده مدل های 12 ولت خارج است، اما پمپ های 24 ولت توان و ظرفیت آن را دارند.

پمپ گازوئیل 24 ولت می تواند انواع سیالات اعم از بنزین، گازوئیل، روغن های مختلف و غیره را تا ارتفاع 5 متر مکش کرده و تا 10 متر نیز جابجا کند. این محصول نیز دارای گیره های سوسماری اتصال به قطب های مثبت و منفی باتری است و یک کلید روشن و خاموش هم دارد.

گازوئیل 220 ولت

گازوئیل کش های 220 ولت دارای موتورهای الکتریکی قدرتمندی هستند و در دسته پمپ های ثابت یا ایستا قرار می گیرند. این پمپ ها دبی بسیار بالاتری از انواع متحرک دارند و برای کارکردن به برق شهری نیاز دارند. دبی (Q) شاخص نشان دهنده ظرفیت پمپ است. قدرت و طبیعتا قیمت پمپ های گازوئیل کش 220 ولت نسبت به مدل های 12 و 24 ولتی بیشتر است.

برای خرید پمپ گازوئیل و استعلام قیمت پمپ گازوئیل با نماینده رسمی این محصول در بازار سعدی تماس بگیرید. ارس رود نمایندگی پمپ گازوئیل را داراست.

پمپ گازوئیل