پمپ آبرسانی خانگی

پمپ های آبرسانی خانگی

پمپ آبرسانی خانگی دستگاهی برای افزایش فشار آب و ایجاد جریان آب می باشد. پمپ ها از دو قسمت اصلی الکتروموتور و پمپ تشکیل می شوند.
به طور کلی عمل جابجایی آب و دیگر مایعات توسط پمپ ها انجام می شود و پمپ آب وظیفه انتقال و تامین آب مورد نیاز در تاسیسات آبرسانی، اطفاء حریق، کشاورزی، صنعت، آب نماها و … را به عهده دارد. در این راستا یک پمپ آب مناسب باید علاوه بر تامین حجم آبدهی متناسب با مقدار مصرف، دارای فشار کافی جهت رساندن آب به محل مصرف نیز باشد.

الکتروپمپ های آب خانگی به دو دسته تقسیم می شوند : اول الکتروپمپ های افزایش فشار آب و دوم الکتروپمپ های آب در گردش یا همان پمپ سیرکولاتور یا پمپ های برگشت آب گرم که این سری از پمپ ها جهت به گردش درآوردن آب گرم در یک مدار بسته مثل شوفاژخانه ها استفاده می شوند و معمولا آنها ۱۵۰۰ دور هستند ولی الکتروموتور های پمپ افزایش فشار آب ۳۰۰۰ دور هستند. هرچه میزان دور الکتروموتور بیشتر باشد میزان فشار و صدای تولیدی در هنگام کار آن ها بیشتر خواهد بود.

پمپ های آبرسانی از لحاظ اندازه و سایز، دور موتور، نوع و جنس پروانه و بدنه، نوع کاربرد وعملکرد، محل نصب و … بسیار متفاوتند.


انواع پمپ های آبرسانی 

انواع پمپ های آبرسانی را از نظر نوع عملکرد و نیز از نظر استفاده، میتوان به انواع زیر تقسیم نمود:

  1. بوستر پمپ
  2. پمپ جتی
  3. پمپ های فلنچی
  4. پمپ بشقابی
  5. پمپ شناور
  6. کفکش ها
  7. پمپ های ارتفاع بالا و …

برای خرید پمپ آبرسانی خانگی و قیمت پمپ آبرسانی خانگی این محصول باید از نماینده رسمی آن خرید کرد. ارس رود نمایندگی پمپ آبرسانی خانگی در بازار سعدی می باشد. با ارتباط با کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

پمپ آبرسانی خانگی