نکاتی مهم که قبل از خرید پمپ آب خانگی باید بدانیم

نکاتی مهم که قبل از خرید پمپ آب خانگی باید بدانیم

پمپ آب خانگی :

کدام پمپ آب خانگی مناسب خانه من است؟

چه مارک و برندی خریداری کنم ؟ از کجا خریداری کنم ؟ چگونه مطمئن باشم پمپ آبی که خریداری کرده ام اصلی است یا تقلبی ؟ و…
تمامی این ها سوالاتی هستند که همیشه قبل از خرید پمپ آب ذهن مارا درگیر خود می کنند.

ما سعی کرده ایم در این مقاله به صورت ساده و مختصر به شما عزیزان راهنمایی های لازم را بدهیم تا بتوانید با دید باز و کسب اطلاعات قبلی برای خرید اقدام فرمایید.

ابتدا باید مشخص کنید که از پمپ آب برای چند واحد مسکونی می خواهید استفاده کنید؟ به همین دلیل باید عوامل متعددی را مد نظر قرار دهید، عواملی چون تعداد طبقات ساختمان، متراژ واحدها، میزان مصرف آب، مکانی که باید پمپ در آنجا نصب شود و خروجی های آب مانند تعداد شیرآلات و…

نکته ای که بسیار حائز اهمیت است و ما سعی می کنیم در تمام مقالات به آن اشاره کنیم، مشاوره از افراد متخصص در زمینه تاسیسات است که متاسفانه کمتر کسی به آن توجه می کند.

پمپ آب خانگی

پمپ آب خانگی

متاسفانه اکثر مردم از افرادی که در این زمینه تخصص کافی ندارند کمک میگیرند، کسانی که کار اصلی آن ها لوله کشی ساختمان است، یا اشخاص کم تجربه و بعضا بی تجربه که خود را نصاب می نامند و آموزش کافی در زمینه تاسیسات نداشته و صرفاً بر تجربه خود اتکا می کنند.

برای مثال از طرف شخصی تماسی داشتیم که نصابی بی تجربه برای 5 واحد و سه طبقه از پمپ 0.5 اسب محیطی استفاده کرده بود !!!  ساکنین طبقه سوم ناراضی از این که منزل آن ها فشار آب بسیار کمی دارند. این در حالیست که میبایست حداقل از پمپ 1 اسب جتی استفاده میشد.

در نتیجه بعد از مشورت با بخش پشتیبانی فروشگاه تِک صنعت، اقدام به خرید پمپ 1 اسب جتی و جایگزینی آن با پمپ قبلی کرده تا مشکلشان کامل برطرف گردید.

حتما بخوانید : راهنمای انتخاب و خرید پمپ آب خانگی مناسب

اما برای خرید پمپ آب نیز باید به این چند نکته که بسیار مهم هستند توجه نمایید.
1. مارک یا برند : همیشه سعی کنید از برندهای معروف و پرفروش که سال هاست در بازار وجود دارند خرید کنید (از خرید پمپ های متفرقه جدا خود داری کنید).
2. اصلی یا تقلبی : متاسفانه در سال های اخیر افرادی سودجو شروع به کپی از روی برندهای موفق بازار و فروش پمپ های تقلبی به جای اصلی کرده اند، پس لطفا قبل از خرید از مکان و اعتبار فروشنده و فروشگاهی که پمپ آب را از آنجا خریداری می نمایید مطمئن شوید.
3. قطعات یدکی : ساپورت قطعات یدکی کامل برای پمپ خریداری شده از طرف فروشنده بسیار حائز اهمیت است، زیرا اگر قطعه ای دچار نقص و شکستگی شود (چه قطعه داخلی یا بدنه) باید در دسترس بوده تا بتوان پمپ را به سرعت تعمیر و راه اندازی کرد.
4. ضمانت نامه : ضمانت نامه (گارانتی) که در برخی از مارک های پمپ از طرف شرکت سازنده یا وارد کننده برای آن محصول در نظر گرفته می شود، متاسفانه همه آن ها معتبر نمی باشند و بیشتر حالت تبلیغاتی دارند، اما در این بین شرکت هایی نیز هستند که از پشتیبانی بسیار خوبی برخوردارند. با کمی تحقیق و مشاوره می توانید بهترین محصول را انتخاب نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به مقالات مخازن تحت فشار و یا برند لوارا مراجعه نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *