پمپ کف کش چاه عمیق

پمپ کف کش چاه عمیق

خشکسالی های پیاپی در ایران مشکلاتی را در جهت تامین آب مورد نیاز در بخش های مختلف به وجود آورده است. عدم بارندگی و ذخیره ی آب های زیرزمینی شرایط بحرانی را برای زمین های کشاورزی به وجود آورده است. استخراج آب های زیر زمینی از جمله استخراج آب از چاه نیاز به ابزارهایی را ایجاد کرده است.

برای استخراج آب از منابع زیر زمینی به خصوص در چاه های عمیق نیاز به پمپ کف کش چاه عمیق احساس شده است. با ارس رود همراه باشید تا در مورد پمپ آب کف کش چاه عمیق به بحث بپردازیم.

پمپ کف کش چاه عمیق چیست؟

انواع پمپ های کف کش، همانطور که از نام آن پیداست در کف آب های آلوده قرار می گیرند. پمپ کف کش چاه عمیق در آب شناور و مستغرق است تا بتواند وظیفه ی خود را که پمپاژ کردن آب می باشد به خوبی انجام دهد. پمپ آب کف کش عمیق در عمق های بالای 10 متر مورد استفاده قرار می گیرد.

ارگونومی پمپ های کف کش طوری طراحی شده است که بتواند عملیات استخراج لجن را به صورت دقیقی انجام دهد. متریالی که در بدنه و قطعات داخلی پمپ کف کش مورد استفاده قرار می گیرد، بسیار حائز اهمیت است. به طوری که جنس این متریال بر اساس محیطی که قرار است از آن استفاده شود، متغییر می باشد. انواع پمپ کف کش در پمپ آب کف کش تک فاز، دو فاز و سه فاز طراحی شده اند که با متریال های مختلفی از قبیل چدن، استیل و آلومینیوم ساخته می شوند.

زمانی که در چاه های عمیق و باریک نیاز به پمپ آب کف کش به وجود آید، به دلیل اینکه این نوع پمپ آب باید در آب شناور باشد. بهتر است که جنس بدنه ی آن از استیل ساخته شود تا خاصیت ضدزنگ زدگی بالایی داشته باشد.

 

کاربردهای پمپ کف کش چاه عمیق

 • به منظور پمپاژ آب تمیز
 • برای استفاده در مصارف خانگی به منظور پمپ آب خانگی
 • پمپ آب کف کش چاه
 • برای استفاده در فواره های موجود در پارک ها، ویلاها و محیط های عمومی
 • انتقال و استخراج آب از مخازن و آب استخرها
 • تخلیه کردن پساب های ناشی از فاضلاب
 • آبدهی زمین های کشاورزی
 • مورد استفاده در صنایع غذایی و دارویی
 • استخراج پساب های ناشی از بارندگی
 • خارج کردن آب های سطحی
 • آبرسانی به دام ها
 • آبیاری باغات و مزارع

قیمت پمپ کف کش چاه عمیق

یکی از فاکتورهای مهم در زمان خرید پمپ کف کش چاه عمیق، قیمت آن است. قیمت پمپ کف کش چاه عمیق به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهم ترین عوامل آن شامل: کیفیت پمپ کف کش، نام و برندی که قرار است خریداری نمایید، قدرت و فشار پمپاژ، جنس آلیاژ مورد استفاده در بدنه و پروانه پمپ و ضمانتنامه ایی که بابت خرید پمپ کف کش دریافت می کنید تاثیر مستقیمی بر قیمت پمپ کف کش چاه عمیق می گذارد.

 

روش کار کردن پمپ آب کف کش چاه عمیق

پمپ آب کف کش چاه عمیق از طریق تبدیل انرژی دورانی پرونه ها به انرژی متحرک آب می تواند آب را پمپاژ و به سطح برساند. پمپ های آب کف کش به دلیل مصرف بالایی که در انرژی دارند، رفته رفته به سمت استفاده از انرژی خورشیدی سوق داده می شوند.

 

نکات مهم برای انتخاب پمپ کف کش چاه عمیق

قطر چاه

یکی از مواردی که برای خرید پمپ کف کش چاه عمیق باید در ایتدا درنظر گرفت، اندازه قطر چاهی است که می خواهید برای آن پمپ کف کش تهیه نمایید. چرا باید تناسب بین الکتروپمپ مورد نظر و قطر چاه برقرار باشد. واحد استاندارد اندازه گیری این موارد با اینچ سنجیده می شود.

هد کف کش چاه عمیق

اندازه ی ارتفاعی که کف کش می تواند آب را پمپاژ کند با هد انجام می شود. بنابراین با توجه به  میزان ارتفاع آب و اندازه ی ابعادی کاری باید مناسب ترین پمپ آب کف کش را برگزینید. اندازه ی هد با عمیق بودن چاه مساوی خواهد بود. اگر پمپاژ توسط کف کش به صورت افقی انجام شود، طبق استانداردها باید به میزان هد شما اضافه شود. هر 10 متر اندازه ی افقی با یک متر ارتفاع چاه مورد نظر اضافه خواهد شد. واحد اندازه گیری هد کف کش چاه با متر سنجیده می شود.

قطر لوله خروج آب

قطر لوله خروج آب قسمتی که آب پمپاژ شده توسط پمپ کف کش از آنجا خارج می شود. هماهنگی بین قطر لوله خروج آب بین قطر لوله شناور و سیستم های لوله کشی باید وجود داشته باشد. چرا که در غیر اینصورت به سیستم های لوله کشی و پمپ شناوری که در چاه عمیق وجود دارد فشار وارد می آید و ممکن است خیلی زود دچار آسیب و خرابی شود.

دبی

میزان آبی که در زمانی تهیین شده از جایی به جای دیگر منتقل می شود را دبی می گویند. این میزان آب منتقل شده توسط واحد استانداری به نام متر مکعب بر ساعت/لیتر یا دقیقه سنجیده می شود.

خوب است بدانید که رابطه ایی که بین دبی و هد وجود دارد به صورت معکوس می باشد. این دو از عوامل مهم و اساسی هستند که در انتخاب پمپ آب کف کش چاه عمیق باید درنظر گرفته شوند.

طبقه

یک پمپ شناور درون چاهی در حقیقت یک پمپ گریز از مرکز طبقاتی است که ممکن است به صورت افقی یا عمودی کار کنند. هر کارخانه تولیدی نمودار راندمان پمپ های خود را نیز در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد. با استفاده از این نمودار ها و دور موتور و میزان هد و دبی می توانید طبقه مناسب پمپ خود را معین کنید که پمپ شناور در آن دارای بیشترین بهره وری است.

انواع پمپ کفکش چاه عمیق

شرکت ارس رود، یکی از شرکت های تولید کننده و واردکننده انواع پمپ های آب و کف کش کم عمق و عمیق می باشد. لازم به ذکر است که چند نوع پمپ آب کف کش در شرکت ارس رود بدون واسطه با پایین ترین قیمت موجود در بازار عرضه می گردد. در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم:

1- کف کش 80متری ۱/۴ ۱ اینچ آبار پمپ

2- کف کش ۸۸ متری ۲ اینچ آبار پمپ تکفاز

3- ١١٠ متري ٢ اينچ

4- ١٠٠ متري ١/٤ ١ اينچ

[title style=”center” text=”مقالات مرتبط”] [blog_posts style=”normal” type=”row” columns=”3″ columns__md=”1″ ids=”2479,1177,1634″ image_height=”56.25%”]
برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *