انواع پمپ ها از لحاظ نوع کاربرد

انواع پمپ ها از لحاظ نوع کاربرد

پمپ ها تنوع کاربری متفاوتی دارند. در زیر انواع مختلف پمپ ها از نظر نوع کاربرد آورده شده است:

پمپ آب خانگی

پمپ های آب خانگی جز پمپ های با ابعاد کوچک محسوب می شوند که برای تامین فشار آب مورد نیاز در آپارتمان ها، منازل و ویلاها مورد استفاده قرار می گیرند. پمپ آب خانگی باتوجه به دبی مورد نیاز هر واحد ساختمانی و مقدار هد (ارتفاعی) که قرار است آب پمپ شود، انتخاب می شود. (که قاعدتا این ارتفاع به معنی مسیر افقی و عمودی جریان آب به همراه افت فشار ناشی از تغییر مسیر جریان آب در زانویی ها است و همچنین تعداد شیرها نیز در هد پمپ موثر است). در فروشگاه اینترنتی ارس رود انواع پمپ آب خانگی و آپارتمانی موجود است. از جمله برندهای معروف پمپ آب خانگی پمپ لئو، پمپ پنتاکس، پمپ ابارا است. جهت مناسب با مشاوران بخش پمپ ارس رود در ارتباط باشید.

پمپ شناور

پمپ شناور نامی کلی است که به دلیل مستغرق بودن در سیال و غوطه ور بودن آن این نام را گذاشته اند. پمپ شناور در دو نوع تک فاز و سه فاز دسته بندی می شود که نوع تک فاز آن برای چاه های کم عمق و نوع سه فاز آن برای چاه های عمیق تر کاربرد دارند.

کاربرد پمپ شناور

پمپ شناور به منظور استخراج آب از چاه ها و منابع زیرزمینی کم عمق، چاه های عمیق و همچنین تخلیه مواد زائد و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه پمپ کف کش که از نوع شناور کم عمق و پمپ لجن کش که از نوع شناوری که جهت تخلیه مورد استفاده قرار می گیرند، معرفی خواهند شد. جهت خرید پمپ شناور می توانید با بخش پمپ ارس رود در تماس باشید.

پمپ کف کش

پمپ کف کش در زیردسته پمپ های سانتریفیوژ قرار می گیرند و از جمله پمپ های مستغرق در آب محسوب می شوند. پمپ کف کش به عنوان یک پمپ شناور معمولا جهت استخراج آب در چاه های زیر زمینی کم عمق جهت تامین آب زمین های کشاورزی و مکان هایی که نیاز به آب زیر زمینی دارند، استفاده می شود. جهت خرید پمپ کف کش می توانید از مشاوران بخش پمپ فروشگاه اینترنتی ارس رود راهنمایی بگیرید.

پمپ لجن کش

پمپ لجن کش نیز همانند پمپ کف کش در زیردسته پمپ های سانتریفیوژ و مستغرق در آب قرار می گیرند با این تفاوت که این پمپ قادر به جابجایی و پمپاژ سیالات حاوی مواد جامد و تخلیه مواد زائد و فاضلاب را نیز دارا است. جهت خرید پمپ لجن کش از جمله پمپ لجن کش استریم، پمپ لجن کش پنتاکس و پمپ لجن کش ابارا ، لجن کش لوارا می توانید با بخش پمپ های صنعتی فروشگاه ارس رود در ارتباط باشید.

پمپ وکیوم

پمپ وکیوم یا پمپ خلا پمپی است که جهت ایجاد خلا و یا به عبارتی فشار منفی در سیستم های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این خلا توسط مکش مولکول های هوا و یا گازهای مختلف از داخل محفظه و ایجاد فشاری کمتر از فشار اتمسفر (فشار منفی) اتفاق می افتد و این کار وظیفه انواع پمپ وکیوم است. جهت انتخاب و مشاوره تخصصی رایگان برای خرید پمپ وکیوم و اطلاع از قیمت روز آن به مشاوران بخش پمپ ارس رود تماس حاصل فرمایید.

پمپ وکیوم

پمپ استخری

پمپ استخری همانطور که از نامش پیداست عموما در استخرها چه در بعد خانگی و چه در بعد عمومی استفاده می شود. بدلیل جلوگیری از لجن گرفتن آب داخل استخر، لازم است تا کل حجم آب در بازه های ساعتی مشخص بسته به مقدار استفاده از استخر، سیرکوله و به گردش دربیاید؛ بنابراین پمپ استخری اینجا بکار می آید. کارشناسان فروش ارس رود شما را جهت انتخاب پمپ استخری مناسب از جهت برند و قیمت راهنمایی خواهند کرد. پس می توانید با ارس رود تماس حاصل فرمایید.

پمپ کارواشی

پمپ کارواشی یا پمپ پیستونی جز پمپ های جابجایی مثبت است. سیلندر پمپ با حرکت رفت و برگشتی باعث ایجاد فشار در خروجی پمپ می شوند. با توجه به اینکه هدف از استفاده از پمپ های کارواشی مصرف بهینه آب است، پمپ کارواشی قابلیت ایجاد فشار بالا در دبی های پایین را دارد و هم مصارف خانگی و هم صنعتی دارد که پمپ کارواش خانگی فشار پایین تر و پمپ کارواش صنعتی فشار بالاتری تولید می کند. بهترین و معروف ترین پمپ های پیستونی از برندهای ایتالیایی برتولینی و اینترپمپ است. جهت مشاوره تخصصی و خرید پمپ خانگی کارواش میشلن و آگاهی از قیمت پمپ برتولینی و خرید اینتر پمپ با کارشناسان ارس رود در ارتباط باشید.

پمپ دیافراگمی

پمپ دیافراگمی جزو پمپ های رفت و برگشتی است که مکانیزم به حرکت درآوردن سیال در آن توسط صفحه ای منعطف به نام دیافراگم اتفاق می افتد. برای مواردی که نیاز به اندازه گیری دقیق جریان است از پمپ دیافراگمی استفاده می شود. همچنین بدلیل استفاده از دیافراگم در پمپ دیافراگمی، نشتی وجود ندارد و بنابراین می توان برای پمپاژ مایعات مختلفی از پمپ دیافراگمی استفاده کرد. جهت خرید و مشاوره تخصصی پمپ دیافراگمی پمکار و پمپ دیافراگمی گراکو هاسکی با مشاوران ارس رود تماس حاصل فرمایید.

پمپ روغن داغ

پمپ روغن داغ (Hot oil pump) از دسته پمپ های سانتریفیوژ است که قابلیت پمپاژ و جابجایی مایعات با دمای بالا را دارد. پمپ روغن داغ می تواند روغن داغ تا دمای حدود 350 درجه سانتی گراد و آب تا دمای حدود 200 درجه سانتی گراد را پمپاژ کند. برند نورم کشور ترکیه و همچنین سازندگان ایرانی نظیر پمپ روغن داغ آبروان، پمپ روغن داغ پمپیران و پمپ روغن داغ ایران تولید در زمینه پمپ های روغن داغ تولیدات با کیفیتی دارند که جهت خرید و مشاوره می توانید از طریق کارشناسان ارس رود اطلاعات کسب کنید.

پمپ تزریق

پمپ تزریق یا دوزینگ پمپ از دسته پمپ های جابجایی مثبت می باشد. پمپ تزریق معمولا ابعاد کوچکی دارند به منظور جابجایی حجم مشخص و دقیقی از سیالاتی خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد پمپ تزریق

جهت تزریق مواد شیمیایی و موادی حساس مثل مواد اسیدی یا بازی و در صنایعی مانند صنایع دارویی و پزشکی، صنایع شیمیایی و پتروشیمی، صنایع غذایی، تصفیه خانه ها و … از پمپ تزریق استفاده می شود. برندهای سالم آب، اینجکتا و اتاترون برندهایی هستند که در زمینه پمپ های تزریقی محصولات متنوع و با کیفیتی دارند و در صورتیکه قصد خرید پمپ دوزینگ اینجکتا دارید و آگاهی از قیمت دوزینگ پمپ اتاترون می توانید به قسمت پمپ تزریقی سایت ارس رود مراجعه کنید.

پمپ مگنتی

پمپ مگنتی یا پمپ مغناطیسی جز پمپ های سانتریفیوژی می باشد که چرخش پروانه در آن بجای شفت توسط میدان مغناطیسی اتفاق می افتد. بدلیل در تماس نبودن شفت موتور با شفت پمپ مگنتی، مزیت عدم استفاده از آب بند و مکانیکال سیل را نسبت به سایر پمپ های سانتریفیوژ دارد.

کاربرد پمپ مگنتی

پمپ مگنتی برای کاربردهای پمپاژ سیالات خورنده، سمی، اسیدی و بازی مورد استفاده قرار می گیرد. برای مشاوره و خرید پمپ مگنتی از برند کالمو با کارشناسان ارس رود در ارتباط باشید.

پمپ هیدرولیک

پمپ هیدرولیک در یک سیستم هیدرولیک باعث ایجاد جریان سیال سیستم می شود. به نوعی می توان گفت پمپ هیدرولیک در سیستم هیدرولیک فشار ایجاد نمی کند بلکه وظیفه به جریان انداختن سیال مورد استفاده در سیستم هیدرولیک می باشد.

در سیستم های هیدرولیک عموما از پمپ های جابجایی مثبت استفاده می شود. از جمله:

  1. پمپ دنده ای هیدرولیک
  2. پمپ پره ای هیدرولیک
  3. پمپ پیستونی هیدرولیک

جهت خرید و مشاوره انواع پمپ های هیدرولیک می توانید با بخش پمپ ارس رود تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *